Transfer plastizolowy

Transfer to pośrednia metoda zdobienia odzieży. Technikę tę wykonuje się podobnie do sitodruku, z tą różnicą, że nadruk przenoszony jest na nośniku. Transfer charakteryzuje się idealną gładkością powierzchni, doskonale odwzorowuje detale i pozwala na druk bardzo małych elementów (nawet 4 pkt). Termotransfer pozwala na umieszczenie aplikacji w każdym, nawet trudno dostępnym miejscu, co jest trudne przy użyciu sitodruku. Tworzone transfery mogą być przechowywane długi czas zanim zostaną przeniesione na materiał. Sugerujemy stosowanie specjalnych pras, ale nadruki mogą być również aplikowane za pomocą zwykłego żelazka. Transfer pozwala na druk nieskończonej ilości kolorów. Jego zaletą jest również to, że realizacja zamówienia jest bardzo szybka. Nadruki w zależności od kleju mogą być aplikowane na różne podłoża.

Transfer sitodrukowy plastizolowy (standardowy) realizowany jest z użyciem farb plastizolowych, czyli takich, które wykonywane są zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ekologii i zdrowia. Farby te nie zawierają PCV, formaldehydów i ftalanów.

Nadruki wykonane tą metodą cechują się wysoką jakością, bardzo dobrym kryciem i elastycznością. Technika ta pozwala na odwzorowanie do 10 kolorów PANTONE jednocześnie. Dodatkowo nadruki można aplikować na rozciągliwych materiałach.

Podłoża:

  • bawełna,
  • poliester,
  • mieszanka bawełniano-poliestrowa,
  • nylon,
  • ortalion.
Zobacz galerię